Pieejams ortofoto WMS serviss

 

Prieks ziņot, ka brīvpieejas LVM GEO servisu klāsts papildināts arī ar ortofotokartes WMS servisu. Jaunais pakalpojums sagatavots izmantojot Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras 5. un 6. uzlidojuma datus, tos apstrādājot un savietojot tā, ka katrā teritorijā tiek attēlots jaunākais pieejamais ortofoto.

Uzzināt vairāk

Latvijas ĢIT konferences aktualitātes

Izsludināta 2018. gada Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference, kas norisināsies šī gada 7. decembrī, kā arī pieejamas 2017. gada prezentācijas video un PDF formātā. Aicinām visus interesentus rezervēt 7. decembri dalībai konferencē!

Uzzināt vairāk

Pieejams ortofoto infrasarkanajā spektrā

Turpinot atbalstīt atvērto datu iniciatīvu, esam izlēmuši publicēt nākošo brīvpieejas datu WMS servisu – ortofoto servisu infrasarkanajā spektrā. Jaunais pakalpojums sagatavots izmantojot Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras 5. un 6. uzlidojuma datus, tos apstrādājot un publicēšanai izmantojot GeoServer tehnoloģiju.

Uzzināt vairāk

LVM nominēti LATA gada balvai kategorijā “Atvērtākā iestāde”

Esam nominēti Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas gada (LATA) balvai 2017 kategorijā “Atvērtākā iestāde”. AS "Latvijas valsts meži"balvai izvirzīts par atvērtu un pieejamu ģeotelpisko datu un servisu nodrošināšanu, publicējot brīvpieejas ģeotelpiskos datus, servisus, kā arī dažādus brīvpieejas rīkus un atvērta koda automatizācijas un skriptēšanas platformu. Galvenās balvas ieguvēji tiks nosaukti un apbalvoti 2018. gada 1. februārī LATA gadskārtējā konferencē “Atvērtās tehnoloģijas – no datiem līdz zināšanām”. Konferencē ar prezentāciju “Ģeotelpisko datu atvēršana un brīvpieejas servisu nodrošināšana – AS “Latvijas valsts meži” pieredze” uzstāsies arī LVM Biznesa sistēmu risinājumu direktors Māris Kuzmins.

Uzzināt vairāk

LVM GEO iegūst nozīmīgas balvas

 LVM GEO platformai otrā vieta konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2017”

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīkotā konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2017” LVM GEO platforma ieguva otro vietu kategorijā “Inovatīvākais produkts”.

Uzzināt vairāk

Pieejams veģetācijas augstuma virsmas modeļa serviss

Esam publicējuši un padarījuši brīvi pieejamu mūsu izstrādāto veģetācijas augstuma virsmas modeļa WMS servisu. Šis serviss, tāpat kā jau pieejamais zemes reljefa modeļa serviss, klāj gandrīz pusi Latvijas teritorijas (vairāk kā 32 900 km2), tas pilnībā sedz Kurzemi, lielāko daļu Zemgales, kā arī nelielu daļu Vidzemes un Latgales.

Uzzināt vairāk

Jauni veģetācijas un slīpuma WMS servisi

Esam publicējuši vēl divus WMS servisus -  veģetācijas vainagu modeli un zemes virsmas slīpuma modeli. Abi servisi klāj gandrīz pusi Latvijas teritorijas (vairāk kā 32 900 km2), pilnībā sedz Kurzemi, lielāko daļu Zemgales, kā arī nelielu daļu Vidzemes un Latgales. Šie servisi varētu būt noderīgi gan meža nozares profesionāļiem, gan citu nozaru speciālistiem, kuriem ir svarīga informācija par veģetāciju un darba apstākļiem dabā.

Uzzināt vairāk

Brīvi pieejams zemes reljefa modeļa serviss un augstumlīkņu dati

Esam publicējuši un padarījuši brīvi pieejamu mūsu izstrādāto zemes reljefa modeļa servisu un augstumlīkņu ģeotelpiskos datus par pusi Latvijas teritorijas. Zemes reljefa modelis jeb digitālais reljefa modelis (DTM) ir zemes reljefa reprezentācija, kuru veidojot ar datorprogrammu palīdzību tiek novākti objekti no zemes virsmas (ēkas, veģetācija, u.c.), kā arī tiek izceltas reljefa formas. Augstumlīknes jeb horizontāles ir līnijas, kas savieno reljefa punktus ar vienādu augstumu, reprezentējot reljefa formas augstumu un augstuma starpību starp tām. Pielietojums šādam modelim un augstumlīkņu datiem ir ļoti plašs, tie var tikt izmantoti lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, arheoloģijā, infrastruktūras projektēšanā, militārajā jomā, zinātnē un daudzās citās nozarēs.

Uzzināt vairāk

Mobilajai lietotnei "LVM meža kartes" jauns nosaukums - "LVM GEO Mobile"

 

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) izstrādātā mobilā lietotne "LVM meža kartes", kas ļauj orientēties dabā, izmantojot atrašanas vietas noteikšanas funkcionalitāti, kā arī saņemt darba uzdevumus un ar tiem saistīto ģeotelpisko informāciju, ir ieguvusi jaunu nosaukumu - "LVM GEO Mobile". Nosaukuma maiņa saistīta ar lietotnes attīstību un tās iekļaušanu mūsu klientiem pieejamajā LVM ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju produktu un pakalpojumu kopā LVM GEO. Līdz ar jauno lietotnes versiju mainījies ne tikai tās nosaukums, bet arī ir būtiski papildināts tiešsaistes fona karšu klāsts, tagad lietotnē pieejama ne tikai LVM fona karte un satelītkarte, bet arī ortofoto karte, ortofoto karte infrasarkanajā spektrā, kā arī zemes reljefa modelis.

Uzzināt vairāk

LVM GEO platforma konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2017” finālā

 

AS “Latvijas valsts meži” ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju platforma LVM GEO ir izvirzīta konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2017” 2. kārtai kategorijā "Inovatīvākais produkts". Konkursu “Eksporta un inovācijas balva” rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju jau trīspadsmito gadu, un tā mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē.

Uzzināt vairāk

Mežu apsaimniekotāji publisko zemes vienību un nogabalu robežas

AS "Latvijas valsts meži", SIA "Latvijas Finieris mežs" un SIA "Bergvik Skog", kuru  īpašumā, valdījumā un apsaimniekošanā ir gandrīz 30% Latvijas teritorijas, ir nolēmuši publiskot un padarīt brīvi pieejamu ģeotelpisko informāciju par savām zemes vienībām un meža nogabaliem.

Uzzināt vairāk

Notiks Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konference

Latvijas ĢIS biedrība šī gada 8. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā rīko "Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju konferenci". Konferences mērķis ir veidot vienotu izpratni par ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomu Latvijā, tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem.

Uzzināt vairāk

Jaunumi