Esam publicējuši vēl divus WMS servisus -  veģetācijas vainagu modeli un zemes virsmas slīpuma modeli. Abi servisi klāj gandrīz pusi Latvijas teritorijas (vairāk kā 32 900 km2), pilnībā sedz Kurzemi, lielāko daļu Zemgales, kā arī nelielu daļu Vidzemes un Latgales. Šie servisi varētu būt noderīgi gan meža nozares profesionāļiem, gan citu nozaru speciālistiem, kuriem ir svarīga informācija par veģetāciju un darba apstākļiem dabā.

Atšķirībā no jau publicētā veģetācijas augstuma nodeļa, veģetācijas vainagu modelis vizualizē viena koka vainaga lapotni nevis sapludinātu veģetācijas virsmu jeb mežaudzes vidējos rādītājus. Šī modeļa izveides pamatā ir savienotas blakus esošās līdzīgās augstuma vērtības centrējot koka asi jeb galotni, tādējādi iegūstot uzskatāmu atsevišķu koku dalījumu modelī.

Zemes slīpuma modelis reprezentē reljefa nogāzes kritumu grādos. Modelī tiek izdalītas 3 slīpuma gradācijas grupas, kur definētas pēc meža tehnikas pārvietošanās iespējām apvidū.

Šos WMS servisus ir veidojuši LVM attālās izpētes eksperti, izmantojot manuāli klasificētus Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) 2013. - 2016. gada aerolāzerksenēšanas datus. Analizējot servisā redzamos datus jāņem vērā, ka dati ir ievākti no 2013. gada līdz 2016. gadam, līdz ar to noteiktās vietās veģetācijas augstums varētu būt būtiski mainījies. Līdz ko būs pieejami LĢIA aerolāzerskenēšanas dati par jaunām teritorijām, serviss tiks papildināts.

Interesentus, kuri vēlās saņemt informāciju par jaunu datu un servisu pievienošanu, kā arī par servisu darbības traucējumiem, aicinām aizpildīt e-pasta formu mājaslapas Datu sadaļā. Šis serviss, kā arī citi brīvpieejas ģeotelpiskie dati un servisi atrodami mājaslapas Datu sadaļā.

Citi jaunumi

26.09.2019

LVM GEO Mobile – karšu pārlūks datorā

  No šodienas LVM GEO Mobile lietotne pieejama arī Windows 10 operētājsistēmas (OS) lietotājiem, meklējiet to Microsoft Store! Windows 10 OS atbalsts nodrošina iespēju LVM GEO Mobile...

Lasīt vairāk
27.08.2019

LVM GEO Mobile jauns fona serviss

LVM GEO Mobile lietotnē pieejams jauns mūsu veidots aerolāzerskenēšanas datu serviss – virsmas modelis (Digital Surface Model). Atšķirībā no zemes virsmas modeļa, kurā redzams zemes...

Lasīt vairāk
09.08.2019

LVM GEO Mobile jauna versija ar koordināšu atbalstu

Esam izstrādājuši jaunu LVM GEO Mobile lietotnes versiju iOS un Android lietotājiem ar būtiskiem funkcionalitātes papildinājumiem. Līdz ar jauno versiju lietotājiem pieejama vietas atrašana...

Lasīt vairāk