Esam publicējuši vēl divus WMS servisus -  veģetācijas vainagu modeli un zemes virsmas slīpuma modeli. Abi servisi klāj gandrīz pusi Latvijas teritorijas (vairāk kā 32 900 km2), pilnībā sedz Kurzemi, lielāko daļu Zemgales, kā arī nelielu daļu Vidzemes un Latgales. Šie servisi varētu būt noderīgi gan meža nozares profesionāļiem, gan citu nozaru speciālistiem, kuriem ir svarīga informācija par veģetāciju un darba apstākļiem dabā.

Atšķirībā no jau publicētā veģetācijas augstuma nodeļa, veģetācijas vainagu modelis vizualizē viena koka vainaga lapotni nevis sapludinātu veģetācijas virsmu jeb mežaudzes vidējos rādītājus. Šī modeļa izveides pamatā ir savienotas blakus esošās līdzīgās augstuma vērtības centrējot koka asi jeb galotni, tādējādi iegūstot uzskatāmu atsevišķu koku dalījumu modelī.

Zemes slīpuma modelis reprezentē reljefa nogāzes kritumu grādos. Modelī tiek izdalītas 3 slīpuma gradācijas grupas, kur definētas pēc meža tehnikas pārvietošanās iespējām apvidū.

Šos WMS servisus ir veidojuši LVM attālās izpētes eksperti, izmantojot manuāli klasificētus Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) 2013. - 2016. gada aerolāzerksenēšanas datus. Analizējot servisā redzamos datus jāņem vērā, ka dati ir ievākti no 2013. gada līdz 2016. gadam, līdz ar to noteiktās vietās veģetācijas augstums varētu būt būtiski mainījies. Līdz ko būs pieejami LĢIA aerolāzerskenēšanas dati par jaunām teritorijām, serviss tiks papildināts.

Interesentus, kuri vēlās saņemt informāciju par jaunu datu un servisu pievienošanu, kā arī par servisu darbības traucējumiem, aicinām aizpildīt e-pasta formu mājaslapas Datu sadaļā. Šis serviss, kā arī citi brīvpieejas ģeotelpiskie dati un servisi atrodami mājaslapas Datu sadaļā.

Citi jaunumi

23.05.2019

LVM GEO aicina uz Latvijas meža dienām!

Šajā nedēļas nogalē (24.–25. maijā) Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies Latvijas Meža dienas. Jau labu laiku meža nozare bez informācijas tehnoloģijām, tai skaitā...

Lasīt vairāk
22.04.2019

LVM GEO Mobile pieejama meklēšana un objektu identificēšana

Pieejama jauna LVM GEO Mobile lietotnes versija ar meklēšanas un kartes objektu identificēšanas funkcionalitāti! Atrodi autoceļu pēc nosaukuma, uzzini, kāds ir zemes vienības apzīmējums...

Lasīt vairāk
06.03.2019

Latvijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference 2020

Nākamā Latvijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference norisināsies tieši pēc gada - 2020. gada 6. martā. Aicinām visus interesentus atzīmēt šo datumu savos kalendāros un...

Lasīt vairāk