Esam publicējuši vēl divus WMS servisus -  veģetācijas vainagu modeli un zemes virsmas slīpuma modeli. Abi servisi klāj gandrīz pusi Latvijas teritorijas (vairāk kā 32 900 km2), pilnībā sedz Kurzemi, lielāko daļu Zemgales, kā arī nelielu daļu Vidzemes un Latgales. Šie servisi varētu būt noderīgi gan meža nozares profesionāļiem, gan citu nozaru speciālistiem, kuriem ir svarīga informācija par veģetāciju un darba apstākļiem dabā.

Atšķirībā no jau publicētā veģetācijas augstuma nodeļa, veģetācijas vainagu modelis vizualizē viena koka vainaga lapotni nevis sapludinātu veģetācijas virsmu jeb mežaudzes vidējos rādītājus. Šī modeļa izveides pamatā ir savienotas blakus esošās līdzīgās augstuma vērtības centrējot koka asi jeb galotni, tādējādi iegūstot uzskatāmu atsevišķu koku dalījumu modelī.

Zemes slīpuma modelis reprezentē reljefa nogāzes kritumu grādos. Modelī tiek izdalītas 3 slīpuma gradācijas grupas, kur definētas pēc meža tehnikas pārvietošanās iespējām apvidū.

Šos WMS servisus ir veidojuši LVM attālās izpētes eksperti, izmantojot manuāli klasificētus Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) 2013. - 2016. gada aerolāzerksenēšanas datus. Analizējot servisā redzamos datus jāņem vērā, ka dati ir ievākti no 2013. gada līdz 2016. gadam, līdz ar to noteiktās vietās veģetācijas augstums varētu būt būtiski mainījies. Līdz ko būs pieejami LĢIA aerolāzerskenēšanas dati par jaunām teritorijām, serviss tiks papildināts.

Interesentus, kuri vēlās saņemt informāciju par jaunu datu un servisu pievienošanu, kā arī par servisu darbības traucējumiem, aicinām aizpildīt e-pasta formu mājaslapas Datu sadaļā. Šis serviss, kā arī citi brīvpieejas ģeotelpiskie dati un servisi atrodami mājaslapas Datu sadaļā.

Citi jaunumi

08.01.2019

LVM GEO Mobile pieejami dati no nozīmīgākajiem ģeotelpisko datu radītājiem valstī

No šodienas ir pieejama jauna LVM GEO Mobile lietotnes versija Android un iOS lietotājiem. Līdz ar jauno versiju lietotājiem mobilajās ierīcēs tiešsaistē pieejams VZD kadastrs, LAD lauku...

Lasīt vairāk
04.12.2018

Rīgā pulcēsies ģeotelpiskās informācijas profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm

Šo piektdien, 7. decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā norisināsies Latvijas ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju (ĢIT) konference 2018, kurā pulcēsies profesionāļi,...

Lasīt vairāk
05.11.2018

Meklējam attālās izpētes speciālistu (Atradām!)

  AS “Latvijas valsts meži” IT izstrādes komanda aicina darbā attālās izpētes speciālistu/-i   Nepieciešamās prasmes: pieredze darbā ar attālās izpētes programmatūru...

Lasīt vairāk