meza ortofoto

AS "Latvijas valsts meži" ikvienam interesentam piedāvā mežu ortofoto kartes WMS servisu, kas klāj visu Latvijas teritoriju. Jaunais pakalpojums sagatavots izmantojot Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras 7. uzlidojuma datus ar izšķirtspēju 0,25. Šim pārklājumam iztrūkst atsevišķi fragmenti gar pašu Latvijas - krievijas pierobežu, tukšās vietas šeit ir aizstātas ar 6. cikla pārklājuma datiem. 

Digitālajā vidē attēls tiek veidots no trīs krāsu vērtībām, kur katra vērtība robežās no 0 līdz 255 nosaka attiecīgās krāsas intensitāti. Redzamās gaismas attēliem šīs joslas ir sarkanā, zaļā un zilā (red, green, blue -  RGB), un pārējās krāsas tiek veidotas no šo trīs krāsu kombinācijām. Infrasarkanā ortofoto karte tiek veidota, standarta sarkano krāsu aizvietojot ar tuvā infrasarkanā spektra joslu, zaļo krāsu aizvietojot ar sarkano joslu, savukārt zilās krāsas joslā attēlojot zaļo joslu. Šo ortofoto produktu mēdz dēvēt par CIR (close-infrared) vai NIR (near-infrared), vai vienkārši infrasarkano ortofoto. Šāda tuvās infrasarkanās “neīsto” krāsu salikuma ortofoto parasti tiek izmantotas veģetācijas stāvokļa novērtēšanai, jo tuvā infrasarkanā spektra josla, ko cilvēka redze nespēj novērot, tiek attēlota kā sarkanā krāsa, tieši reprezentē veģetācijas veselīgumu.

Vairāk informācijas par mežu ortofoto karti rakstā: https://www.lvmgeo.lv/jaunumi/321-mezu-ortofoto-karte

Mežu ortofoto kartes WMS serviss: https://lvmgeoserver.lvm.lv/geoserver/ows?service=wms&version=1.3.0&request=GetCapabilities&layer=public:OrtoNGR_7cikls

Datu sagatavošanā izmantots: Ortofotokartes dati © Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, 2019.- 2021. 

 

 

 

 

Visi brīvpieejas dati, to apraksti un lejupielādes pieejamas LVM GEO lapas pilnajā versijā. 

 


Piesakies jaunumiem

Piesakies un saņem paziņojumus uz norādīto e-pasta adresi par jaunām datu kopām un servisiem.
Piesakies un saņem paziņojumus uz norādīto e-pasta adresi par jaunām datu kopām un servisiem.

2. līmeņa izvēlne datu sadaļā

  • Dati
  • Servisi